COVID 19 - Ważne informacje

Inteligentne lusterko wsteczne Forda

01.04.2021

Nowe opracowane przez Forda „inteligentne lusterko” wsteczne pozwala kierowcom samochodów dostawczych widzieć dosłownie przez ścianę z metalu...

Wielu kierowców samochodów dostawczych musi polegać wyłącznie na zewnętrznych lusterkach bocznych, gdyż widok w lusterku wewnętrznym zasłania im pełen przedział ładunkowy, czy też najzwyczajniej metalowe tylne drzwi bez okien.  W konsekwencji wielu z nich nie widzi tego co znajduje się za samochodem.

Ford wychodząc naprzeciw temu wprowadza „Inteligentne lusterko” wsteczne. Nowy system wygląda dokładnie tak samo jak zwykłe wewnętrzne lusterko wsteczne, ale w rzeczywistości jest ekranem o wysokiej rozdzielczości, który wyraźnie wyświetla panoramiczny widok sytuacji za samochodem. Pomaga to kierowcy dostrzec rowerzystów, pieszych i inne pojazdy, które mogą znajdować się z tyłu, nawet jeśli przeszkadzają w tym wspomniane wcześniej tylne drzwi bez okien lub przegroda przedziału ładunkowego.

Lusterko wewnętrzne z wypełniającym je wyświetlaczem pokazuje obraz na żywo z kamery umieszczonej z tyłu pojazdu i jest wyposażone w automatyczną regulację jasności, co zapewnia optymalną widoczność w dzień i w nocy. System ten oferuje dwukrotnie większe pole widzenia niż konwencjonalne lusterko wsteczne. Pomaga to kierowcom w dokładniejszym rozpoznaniu otoczenia, na przykład podczas zbliżania się do rond, zmiany pasa ruchu lub sprawdzania sytuacji przed włączeniem się do ruchu, czy też wykonaniem skrętu w boczną ulicę.


Nowe lusterko Forda będzie szczególnie przydatne kierowcom samochodów dostawczych dostarczającym towary w miastach, gdzie najczęściej spotyka się osoby na rowerach, hulajnogach elektrycznych lub pieszych. Niechronieni użytkownicy dróg (piesi, rowerzyści i użytkownicy jednośladów z napędem mechanicznym) stanowili w 2019 roku 70% ofiar śmiertelnych wypadków drogowych na obszarach miejskich Europy.


Inteligentne lusterko Forda przyniesie też z pewnością wiele korzyści firmom, zmniejszając potrzebę kosztownych napraw powypadkowych, a także potencjalnie przyczyniając się do obniżenia składek ubezpieczeniowych.

Lusterko jest już dostępne w samochodach dostawczych Ford Transit i Transit Custom, wyposażonych w tylne drzwi bez okien. System ten jest kompatybilny z samochodami dostawczymi Transit, produkowanymi od 2014 roku i modelami Transit Custom, produkowanymi od 2012 roku.

Zapewnienie naszym kierowcom maksymalnej widoczności, szczególnie w obszarach miejskich, na których jest tak wiele rzeczy, na które trzeba zwracać uwagę, zwiększa ich pewność siebie i jest kluczowym elementem poprawy bezpieczeństwa podróży, także dla innych użytkowników dróg - Owen Gregory, dyrektor ds. obsługi posprzedażnej pojazdów użytkowych, Ford of Europe.

Skontaktuj się z nami


Aktualności i wydarzenia

Promocje

 • Promocja kończy się: 31.12.2021

  SERWIS

  Serwis online

  Serwis online
 • Promocja kończy się: 31.12.2021

  SERWIS

  Promocja zestawów paska rozrządu wraz z wymianą

  Promocja zestawów paska rozrządu wraz z wymianą
 • Promocja kończy się: 31.12.2021

  NOWE SAMOCHODY

  Ford Kuga Plug-In Hybrid

  Ford Kuga Plug-In Hybrid
 • Promocja kończy się: 31.12.2021

  NOWE SAMOCHODY

  Ford Puma

  Ford Puma
 • Promocja kończy się: 31.12.2021

  SERWIS

  Opony na sezon zimowy 2021/2022 wraz z montażem

  Opony na sezon zimowy 2021/2022 wraz z montażem
Pokaż najnowsze promocje FordStore Auto Nobile

Aktualności i wydarzenia

Pokaż najnowsze aktualności od FordStore Auto NobileOpinie