Samochody hybrydowe od Forda

10.02.2021

Ford jest jednym z liderów innowacyjności w zakresie jednostek napędowych do samochodów osobowych i dostawczych. Marka oferuje kierowcom szeroki wybór eleganckich i komfortowych pojazdów z napędem hybrydowym w kilku wariantach:

 • Mild Hybrid,
 • Hybrid,
 • Plug-in Hybrid.

Początek nowej ery motoryzacji wyznaczają samochody wyposażone w jednostki napędowe typu Mild Hybrid. MHEV to pojazdy, w których silnik elektryczny pełni rolę wspomagającą i nie pozwala na jazdę z samym napędem elektrycznym. MHEV doskonale sprawdzają się do jazdy w mieście. Odznaczają się ograniczonym spalaniem i bardzo dobrymi osiągami. Obecnie ich miejsce coraz częściej zajmują hybrydy typu Hybrid i Plug-in Hybrid. Pierwsze oferują bardzo ograniczony zasięg przy wykorzystaniu samej energii elektrycznej, drugie pozwalają na pokonanie dystansu nawet do 50 kilometrów. W obydwu przypadkach po wyczerpaniu się baterii samochód porusza się dalej wykorzystując silnik spalinowy, dzięki czemu pojemność baterii nie wpływa na zasięg pojazdu i nie wymusza na kierowcy postoju w celu jej doładowania.

Jaki samochód marki Ford możemy wybrać decydując się na nowoczesną technologię hybrydową? Oferta marki pod tym względem jest naprawdę szeroka i z łatwością odpowiada na potrzeby oraz oczekiwania nawet najbardziej wymagających kierowców.


Hybrydowe Fordy

Planując zakup samochodu z napędem hybrydowym możemy wybierać spośród bardzo zróżnicowanej oferty marki, w ramach której Ford proponuje zarówno hybrydowe kompakty do jazdy miejskiej, jak i przestronne SUVy, eleganckie sedany, a nawet samochody dostawcze takie jak TURNEO CUSTOM dostępny w wariancie Plug-in Hybrid i EcoBlue Hybrid.

Kierowcom poszukującym relatywnie niewielkiego samochodu przeznaczonego przede wszystkim do poruszania się w ruchu miejskim marka może zaoferować Forda PUMA. PUMA dostępna jest aktualnie w wariancie EcoBoost Hybrid. Zaawansowany silnik EcoBoost Hybrid zapewnia znakomitą wydajność, imponującą oszczędność paliwa i znacznie niższy poziom emisji CO2 w porównaniu do samochodów z napędem konwencjonalnym. Na kierowców poszukujących większego i bardziej przestronnego pojazdu czekają m.in.:

 • Ford KUGA w wariantach: Hybrid, Plug-in Hybrid i EcoBlue Hybrid,
 • Ford Focus w wariancie EcoBlue Hybrid, 
 • Ford Mondeo w wariancie Hybrid.


Hybrydowy Ford Mondeo

Ford Focus MHEV


Ford Mondeo to jeden z modeli marki chętnie wybierany przez przedsiębiorców. Za jego wyborem przemawia nienaganna linia oraz komfortowe i przestronne wnętrze, w którym kierowca i pasażerowie mogą korzystać z licznych udogodnień. W wariancie hybrydowym nowy Ford Mondeo zapewnia niskie zużycie paliwa dzięki funkcji płynnego przełączania pomiędzy napędem elektrycznym i spalinowym. Dzięki temu kierowca zawsze ma do swojej dyspozycji taką moc pojazdu, jakiej aktualnie potrzebuje przyspieszając lub wyprzedzając. Aby zwiększyć zasięg silnika elektrycznego zastosowany w modelu inteligentny układ ładowania Regenerative Braking odzyskuje ponad 90% kinetycznej energii hamowania i wykorzystuje ją do ładowania akumulatorów.

Napęd hybrydowy w Fordzie Mondeo dostępny jest na ten moment w samochodach z nadwoziem w wariancie kombi.

Skontaktuj się z nami Umów się na serwis


Aktualności i wydarzenia

Promocje

 • Promocja kończy się: 30.06.2023

  Ford Mustang Mach-E

  Ford Mustang Mach-E
 • Promocja kończy się: 30.06.2023

  NOWE SAMOCHODY

  Ford Puma

  Ford Puma
 • Promocja kończy się: 30.06.2023

  NOWE SAMOCHODY

  Ford Kuga

  Ford Kuga
 • Promocja kończy się: 30.06.2023

  SERWIS

  SPRAWDZENIE I DEZYNFEKCJA UKŁADU KLIMATYZACJI FORD

  SPRAWDZENIE I DEZYNFEKCJA UKŁADU KLIMATYZACJI FORD
 • Promocja kończy się: 31.08.2023

  SERWIS

  Moc hamowania, na której możesz polegać

  Moc hamowania, na której możesz polegać
 • Promocja kończy się: 30.06.2023

  SERWIS

  Rekomendowane ceny przeglądów okresowych dla pojazdów do 4 lat

  Rekomendowane ceny przeglądów okresowych dla pojazdów do 4 lat
 • Pokaż najnowsze promocje FordStore Auto Nobile
Pokaż najnowsze promocje FordStore Auto Nobile

Aktualności i wydarzenia

Pokaż najnowsze aktualności od FordStore Auto NobileOpinie