Ważne informacje
28.01.2021

Ford Fiesta - TEST, OPINIA

Ford Fiesta - Ford Fiesta - ten fantastycznie jeżdżący miejski wóz ostatnio pojawił się w nowej 155-konnej odmianie, która na tylnej klapie nosi dumnie plakietkę „hybrid”.


Nowy, zelektryfikowany układ napędowy generuje aż 155 KM, czyli dokładnie o 5 KM więcej niż Fiesta ST 6. generacji i zaledwie o 27 KM mniej niż poprzednia Fiesta ST (Mk7). Jak ten samochód jeździ? Cóż, emblemat EcoBoost Hybrid jest trochę mylący, możemy zapomnieć o bezemisyjnie pokonanych kilometrach i bezszelestnym ruszaniu z miejsca – to przecież tylko miękka hybryda… W praktyce jednak można go traktować jak przedsmak pełnoprawnej Fiesty ST.


Dziennikarz Maciej Lubczyński który miał okazję testować ten model, podsumował go następująco „Ford Fiesta z miękką hybrydą ma 5 zalet i jedna, irytująca wadę”. Jaką? O tym przeczytacie w artykule poniżej.


Przejdź do strony SUPER express


„Niezależnie od tego, co oferują konkurenci, Fiesta ma to coś, co sprawia, że każdy entuzjasta dynamicznej jazdy polubi ją od razu…”Skontaktuj się z nami Umów się na jazdę próbnąAktualności i wydarzeniaZasady i warunki Polityka prywatności Kariera