Hybrydowe Fordy

21.01.2022

Dawno minęły czasy, kiedy jedynym rozwiązaniem dostępnym na rynku motoryzacyjnym były samochody z silnikami wysokoprężnymi lub benzynowymi. Obecnie możliwości wyboru jest znacznie więcej, a Ford od lat jest jednym z największych liderów innowacyjności w zakresie jednostek napędowych do samochodów osobowych i dostawczych. W aktualnym, obszernym i zróżnicowanym portfolio marki, znaleźć można nowoczesne i komfortowe pojazdy z napędem hybrydowym w trzech wariantach uwzględniających różne scenariusze użytkowania.

 


Mild Hybrid (MHEV)

Napęd typu Mild Hybrid, nazywany także miękką hybrydą, to nic innego jak połączenie silnika spalinowego i elektrycznego. Elementem dodatkowym jest tu akumulator, który przechowuje energię na potrzeby silnika elektrycznego. W miękkich hybrydach silnik elektryczny nie jest w stanie samodzielnie napędzać samochodu. Pełni on tu funkcję wspomagającą i wykorzystywany jest do odzyskiwania energii, np. podczas hamowania lub wytracania prędkości. 

Tak pozyskana energia znajduje zastosowanie w momencie uruchamiania automatycznie gaszonego silnika spalinowego czy wspomagania go w trakcie przyspieszania. Współpraca tych dwóch napędów pozwala znacznie zmniejszyć zużycie paliwa i ograniczyć emisję szkodliwych zanieczyszczeń.

 

Full Hybrid (HEV)

Podobnie jak w przypadku napędów typu Mild Hybrid, tak również tutaj samochody wyposażone są w silnik spalinowy i elektryczny. Silnik elektryczny jest jednak znacznie mocniejszy, a dodatkowo posiada większy akumulator ładowany wyłącznie podczas jazdy. Takie rozwiązanie daje możliwość pokonywania krótkich i niewymagających tras, korzystając wyłącznie z napędu elektrycznego. Dzięki silnikowi spalinowemu auto może natomiast przejechać długie odległości. 

W pojazdach hybrydowych HEV energia potrzebna do naładowania baterii pozyskiwana jest w trakcie hamowania. Wbudowany mechanizm przetwarza energię kinetyczną w elektryczną. Tak wyprodukowana energia wykorzystywana jest do zasilania napędu elektrycznego, który wspomaga auto przy ruszaniu. Współpraca dwóch napędów pozwala uzyskać optymalne warunki pracy, zaoszczędzić znaczne ilości paliwa, a także zwiększyć dynamikę, dzięki dostępnemu w każdym zakresie obrotów momentowi silnika elektrycznego.

 

Plug-in Hybrid (PHEV)

Napęd typu Plug-in Hybrid to rozwinięcie tradycyjnego układu hybrydowego HEV, zbliżające go do napędu w pełni elektrycznego. Tutejszy mechanizm działania wykorzystuje technologie znane z Full Hybrid, jednak moc silnika elektrycznego jest znacznie większa, podobnie jak pojemność współpracujących z nim akumulatorów. Takie rozwiązanie sprawia, że napęd elektryczny może nie tylko wspomagać pracę silnika spalinowego, ale też całkowicie go zastąpić, pozwalając na przejechanie niedalekich dystansów, dodatkowo zmniejszając emisję do zera. 

Akumulatory Plug-in Hybrid ładowane są pracą silnika spalinowego poprzez odzyskiwanie energii podczas wytracania prędkości i hamowania. W przeciwieństwie do wyżej omówionych typów napędów (MHEV i HEV), konieczne jest tu również ładowanie baterii z wykorzystanie zewnętrznych źródeł energii elektrycznej - gniazdka 230V, domowej stacji ładowania Wallbox, dostępnych publicznie stacjach ładowania lub szybkich stacjach ładowania IONITY. Samochody typu Plug-in Hybrid to swego rodzaju rozwiązanie uniwersalne, które łączy wygodę silnika spalinowego z ekologicznym i ekonomicznym charakterem silnika elektrycznego. 

 

Wybrane samochody hybrydowe marki Ford

Jak wspomnieliśmy we wstępie, w aktualnym katalogu marki Ford, znaleźć obszerną gamę modeli samochodów wyposażonych w napędy hybrydowe. Zapewniają one swoim użytkownikom wysoką wygodę codziennego użytkowania i wysoko wydajną eksploatację.

 

Ford Fiesta 

Kultowy Ford Fiesta powrócił tym razem w wersji hybrydowej MHEV. Wyposażony został w wielokrotnie nagradzany silnik benzynowy 1.0 EcoBoost, który dodatkowo wspomagany silnikiem elektrycznym zapewnia szybką, płynną jazdę i niesamowite wrażenia w podróży. Kompaktowe wymiary Fiesty gwarantują doskonałą widoczność, a jej przestronne wnętrza i doskonałe wyposażenie wpływają na podwyższony komfort prowadzenia. Niezawodny silnik, bogaty wybór wyposażenia i opcji dodatkowych sprawiają, że Ford Fiesta spełni potrzeby nawet najbardziej wymagających.

Ford Fiesta

 

Ford Kuga

Ford Kuga jest SUV-em nowej generacji. Zachwyca dostępnymi w trzech wersjach, innowacyjnymi napędami hybrydowymi: EcoBlue Hybrid, Hybrid i Plug-in Hybrid. Zaawansowane technologie hybrydowe zapewniają wysoką oszczędność paliwa, obniżoną emisję CO2, a jednocześnie również niesamowitą szybkość, płynność i dynamikę prowadzenia. Model Kuga kusi także swoją stylistyką i bogatym wnętrzem, obfitującym w wyposażenie w zakresie komfortu, bezpieczeństwa i funkcjonalności. 

Ford Kuga

 

Ford Explorer

Model Ford Explorer w wersji Plug-in Hybrid to najnowsze wcielenie legendarnego amerykańskiego SUV-a. Samochód oferuje jeden z najmocniejszych napędów hybrydowych Forda. Współpracujący z silnikiem benzynowym V6, napęd elektryczny zapewnia zasięg do 48 km w trybie zeroemisyjnym, moc 457 KM i moment obrotowy 825 Nm. Ford Explorer to synonim elegancji w sportowym wydaniu. Zachwyca nie tylko osiągami, ale też swoją wyrazistą sylwetką oraz nowoczesnym, funkcjonalnym i komfortowym wnętrzem.

Ford Explorer

Skontaktuj się z nami


Aktualności i wydarzenia

Promocje

 • Promocja kończy się: 30.06.2023

  Ford Mustang Mach-E

  Ford Mustang Mach-E
 • Promocja kończy się: 30.06.2023

  NOWE SAMOCHODY

  Ford Puma

  Ford Puma
 • Promocja kończy się: 30.06.2023

  NOWE SAMOCHODY

  Ford Kuga

  Ford Kuga
 • Promocja kończy się: 30.06.2023

  SERWIS

  SPRAWDZENIE I DEZYNFEKCJA UKŁADU KLIMATYZACJI FORD

  SPRAWDZENIE I DEZYNFEKCJA UKŁADU KLIMATYZACJI FORD
 • Promocja kończy się: 31.08.2023

  SERWIS

  Moc hamowania, na której możesz polegać

  Moc hamowania, na której możesz polegać
 • Promocja kończy się: 30.06.2023

  SERWIS

  Rekomendowane ceny przeglądów okresowych dla pojazdów do 4 lat

  Rekomendowane ceny przeglądów okresowych dla pojazdów do 4 lat
 • Pokaż najnowsze promocje FordStore Auto Nobile
Pokaż najnowsze promocje FordStore Auto Nobile

Aktualności i wydarzenia

Pokaż najnowsze aktualności od FordStore Auto NobileOpinie