Elektryczne Fordy

21.01.2022

Koncern Forda nie ustaje w realizowaniu programu dotyczącego elektryfikacji części floty samochodów. Przypomnijmy, że marka do roku 2022 planuje wprowadzić na rynek 16 w pełni elektrycznych pojazdów, poszerzającym tym samym globalną gamę zelektryfikowanych aut łącznie do 40 modeli. W 2020 roku odbyła się premiera pierwszego, w pełni elektrycznego pojazdu - SUV-a Forda, Mustanga Mach-E. To istotny krok w dążeniu koncernu do założonego celu.

Całkowicie zelektryfikowany Ford
Mustang Mach-E

Najnowszy Ford Mustang Mach-E nie tylko doskonale nawiązuje swoją stylistyką do kultowego modelu, ale również perfekcyjnie łączy charakter sportowego SUV-a z jednostką elektryczną. Kusi swoją nowoczesną i jednocześnie elegancką sylwetką, jest pełen innowacyjnych technologii, a co najważniejsze - zapewnia swoim przyszłym użytkownikom możliwość pokonania aż ponad 600 km w trybie zeroemisyjnym. Przyjrzyjmy się bliżej temu, co oferuje w pełni elektryczny SUV.

 

Kultowa stylistyka w nowoczesnym wydaniu

Nowa sylwetka Forda Mustanga Mach-E zaprojektowana została z myślą o legendarnym Fordzie Mustangu. Tutejsze charakterystyczna długa, wysoka maska, atrapa chłodnicy z wizerunkiem galopującego mustanga, tylne oświetlenie, jak i również sportowa, drapieżna linia boczna to elementy, które świetnie współgrają z designem kultowego modelu. Warto zauważyć, że nowa odsłona Mustanga wyposażona została w powiększony prześwit. To czyni z niego nie tylko samochód sportowy, ale również crossover, doskonały na co dzień dla całej rodziny.

 

Potężny moment obrotowy i niesamowite osiągi

Elektryczny napęd nowego Forda Mustanga Mach-E w niczym nie odstaje w porównaniu do osiągów silników spalinowych. Jest za to dużo prostszy i tańszy w eksploatacji. Gamę dostępnych modeli otwiera wersja mocy 269 KM. Dla żądnych wrażeń kierowców marka Ford przygotowała Mustanga Mach-E GT, który oferuje moc aż 487 KM i 860 Nm. W podstawowej wersji sprint do setki wynosi zaledwie 5,1 s. Wspomniana wersja GT to jeszcze większe osiągi - 3,7 s do 100 km/h.

Ford Mustang Mach-E

Ford Mustang Mach-E proponuje dwie pojemności baterii i dwie opcje napędowe do wyboru. Przyszli użytkownicy wybierać mogą spośród napędu na tył lub na cztery koła. Akumulator może mieć pojemność od 75 do 98 KWh. Tak ogromne baterie sprawiają, że maksymalny zasięg samochodu może wynosić aż do 610 km na jednym ładowaniu.

 

W pełni komfortowe i innowacyjne wnętrze

Wnętrze Mustanga Mach-E dopracowane zostało z dbałością o każdy, nawet najmniejszy detal. Standardowe wyposażenie posiada skórzaną tapicerkę, podgrzewane i regulowane fotele i najnowsze systemy bezpieczeństwa. Zachwycające i niezwykle przestronne wnętrze wykończone materiałami z najwyższej półki zapewnią kierowcy i pasażerom niesamowity komfort jazdy, nawet podczas najdłuższych wycieczek.  

Ford Mustang Mach-E wnętrze

Całość uzupełniają innowacyjne systemy multimedialne - nawigacyjne, informacyjne, komunikacyjne i rozrywkowe. Prosty i szybki dostęp do nich zapewnia elegancki 15.5-calowy ekran dotykowy z nowoczesnym interfejsem. Automatyczne, bezprzewodowe aktualizacje oprogramowania zagwarantują coraz to nowsze funkcjonalności. Takie wyposażenie z pewnością zadowoli nawet najbardziej wymagających kierowców.

 

Sposoby ładowania Forda Mustanga Mach-E

W przypadku w pełni zelektryfikowanych pojazdów, ważne są nie tylko maksymalne osiągi w trasie, ale również jak najkrótszy czas potrzebny do uzupełnienia energii w baterii. Forda Mustanga Mach-E można ładować prądem zmiennym, jak i prądem stałym o dużej mocy przy wykorzystaniu domowych stacji ładowania, dostępnych publicznie stacji ładowania lub szybkich stacji ładowania IONITY.

Ładowanie Ford Mustang Mach-E

Ładowarki prądu stałego o dużej mocy (150 kW), dostępne w publicznych stacjach ładowania, umożliwiają doładowanie akumulatora na kolejne 119 km w zaledwie 10 minut. Przy użyciu szybkiej ładowarki o mocy 115 kW czas ładowania w zakresie od 10% do 80% wynosi 38 minut. Oznacza to, że już po 10 minutach w akumulatorze jest zapas prądu pozwalający na przejechanie 91 km.

Ładowarki prądu stałego (50 kW) pozwalają naładować baterie w wyżej wymienionym zakresie w ciągu 90 minut. Ładowarki prądu zmiennego (11 kW) uzupełniają natomiast akumulator od 10% do 80% w ponad 7h. 


Zainteresował Cię Mustang Mach-E? Odwiedź nasz warszawski salon w celu zapoznania się ze szczegółami oferty i obejrzenia z bliska pierwszego, w pełni elektrycznego samochodu marki Ford. 

Jako dealer Forda gwarantujemy kompleksową opiekę doradczą - odpowiemy na wszystkie pytania i rozwiejemy wszelkie wątpliwości. Zapewnimy Ci samochód odpowiedni do Twoich potrzeb. Czekamy na Ciebie przy ul. Płowieckiej 62. Pozostajemy także do dyspozycji pod numerem telefonu 22 517 55 00. Zapraszamy!

Skontaktuj się z nami

 

Aktualności i wydarzenia

Promocje

Pokaż najnowsze promocje FordStore Auto Nobile