Twój Ford idealnym miejscem odbioru przesyłki!

15.10.2021

Powoli wracamy do miejsc pracy, coraz częściej może się zdarzyć, że przegapimy odbiór przesyłki wysłanej pod adres domowy, lub po prostu pracując z domu nie będziemy mogli, a teraz w dodatku nie będziemy musieli przerywać rozmowy konferencyjnej, aby odebrać przesyłkę od kuriera. 

Ford i Hermes UK opracowały rozwiązanie problemów związanych z dynamicznym rozwojem zakupów internetowych i pomogły w szukaniu przez firmy logistyczne bardziej efektywnych i bezpiecznych sposobów dostaw. Czemu właściwie nie dostarczyć paczki do samochodu, gdzie bezpieczna i sucha trafi w Twoje ręce w dogodnym dla Ciebie czasie?

Pilotażowy projekt „Bezpieczna dostawa do pojazdu” (Secure Delivery to Vehicle), został uruchomiony w wybranych regionach Wielkiej Brytanii, umożliwia on dostarczanie paczek bezpośrednio do pojazdów parkujących w pobliżu adresu kierowcy. System przyczynia się również do przyśpieszenia doręczeń, ponieważ nie wymaga od kurierów pukania do drzwi, wchodzenia po schodach, czy szukania sąsiada, który odbierze przesyłkę, gdy adresata nie ma w domu. 

Dostawa do pojazdu jest oferowana klientom korzystającym z aplikacji FordPass, co poszerza zakres usług pojazdów skomunikowanych, dostępnych już za pośrednictwem aplikacji. Nie wiąże się to z żadnymi dodatkowymi kosztami, a gwarantuje spełnienie rygorów dystansu w czasie pandemii. Ford i Hermes UK liczą na to, że w miarę rozwoju projektu pilotażowego uda się zwiększyć liczbę chętnych i rozszerzyć jego zakres, np. oferując zwroty przesyłek za pośrednictwem pojazdu i umożliwiając dostawy do samochodów parkujących pod innymi adresami, np. pracy klienta.    


Jak to funkcjonuje?

Podczas zakupów u wybranych sprzedawców detalicznych, którzy biorą udział w programie pilotażowym, standardową opcją wysyłki będzie „dostawa do samochodu”, wraz z podaniem szczegółów dotyczących lokalizacji pojazdu. Jeśli klient sobie tego zażyczy, będzie mógł również otrzymać przesyłkę standardowo do domu.  

Gdy doręczyciel znajduje się bliżej niż 300 metrów od miejsca przeznaczenia, w aplikacji Hermes wyświetlana jest dokładna lokalizacja pojazdu klienta. W promieniu 50 metrów kurier skanuje kod kreskowy na paczce klienta, aby stworzyć jednorazowy token, odblokowujący pojazd. Dzięki niemu może odryglować bagażnik i pozostawić tam bezpiecznie przesyłkę.* 

Aby zapewnić bezpieczeństwo samochodu i przesyłki, kurier powinien zaryglować pojazd przed przejściem do następnego punktu odbioru, jeśli jednak tego nie zrobi, zamki ryglują się automatycznie w ustalonym czasie.

Lokalizowanie pojazdu, zdalne otwieranie i ryglowanie zamków jest możliwe dzięki uprawnieniom nadanym przez adresata przesyłki za pośrednictwem aplikacji FordPass.* Jeśli samochód nie znajduje się w promieniu 300 metrów od wybranego adresu dostawy, przesyłka jest dostarczana pod adres domowy odbiorcy. Dotyczy to również paczek, które są zbyt duże, aby zmieścić się w pojeździe. Sprawniejsze i bezpieczniejsze dostawy

Pilotażowy projekt „Bezpieczna dostawa do pojazdu” to tylko jeden z przykładów współpracy firm Ford i Hermes, służącej usprawnieniu dostaw. Obie firmy wprowadzają pilotażowo nowe, inteligentne oprogramowanie, które koordynuje pracę pieszych kurierów z tradycyjnymi dostawami samochodowymi. Powinno to poprawić terminowość dostaw paczek do miast i wpłynąć korzystnie na środowisko. Firmy uruchomiły również nowy program badań nad pojazdami autonomicznymi, prowadzony we współpracy z klientami. Projekt ma pomóc europejskim przedsiębiorcom poznać korzyści, które takie pojazdy mogą przynieść ich firmom. 

Wspólnie z firmą Hermes poszukujemy bezpieczniejszych i sprawniejszych sposobów dostarczania przesyłek, aby sprostać rosnącym wymaganiom, wynikającym z popularności zakupów w Internecie. Przekształcenie pojazdu w punkt dostawy jest niezwykle wygodne dla odbiorcy przesyłki. Zapewnia kontrolę nad jej odbiorem w wygodnym miejscu i czasie - Mark Harvey, dyrektor ds. łączności dla przedsiębiorstw w Ford of Europe.

Angażujemy się w poszukiwanie innowacyjnych metod dostaw, które zapewnią naszym odbiorcom finalnym jak największą wygodę, a rozpoczęcie projektu pilotażowego było dla nas bardzo ważne, ponieważ widzimy w nim ogromny potencjał. Nowa metoda dostarczania przesyłek wpisuje się w istniejące rozwiązania, takie jak dostawa do domu, pod inny adres, do biura lub do punktu Hermes ParcelShop lub Locker, stanowiąc jednocześnie uzupełnienie naszych bieżących działań, związanych z bezpiecznymi dostawami bezkontaktowymi, które wymusiła pandemia - Lynsey Aston, szefowa działu produktów, innowacji i wdrożeń w Hermes UK.

Skontaktuj się z nami

 

* W samej Wielkiej Brytanii e-commerce stanowi obecnie 30 proc. sprzedaży detalicznej i notuje wzrost od roku 2019, kiedy sprzedaż internetowa stanowiła nieco ponad 20 proc. W niedawnym badaniu, 86 procent Europejczyków stwierdziło, że po pandemii będą wciąż kupować przez Internet („Ecommerce Delivery Benchmark Report 2021"). 

Usługa nie jest obecnie dostępna dla parkingów wielopoziomowych lub parkingów zamykanych bramą. 

Do pobrania jest aplikacja FordPass Pro, kompatybilna z wybranymi systemami operacyjnymi smartfonów. Transfer wiadomości i danych może być obciążony dodatkowymi opłatami. Aplikacja umożliwia zdalne sprawdzanie stanu pojazdu, poziomu paliwa i zasięgu, a także blokowanie i odblokowywanie drzwi. 

Kurier jest jedyną osobą, która może odblokować pojazd i może to zrobić wyłącznie za pomocą jednorazowego tokena w aplikacji Hermes.   

 

Aktualności i wydarzenia

Promocje

 • Promocja kończy się: 30.06.2023

  Ford Mustang Mach-E

  Ford Mustang Mach-E
 • Promocja kończy się: 30.06.2023

  NOWE SAMOCHODY

  Ford Puma

  Ford Puma
 • Promocja kończy się: 30.06.2023

  NOWE SAMOCHODY

  Ford Kuga

  Ford Kuga
 • Promocja kończy się: 30.06.2023

  SERWIS

  SPRAWDZENIE I DEZYNFEKCJA UKŁADU KLIMATYZACJI FORD

  SPRAWDZENIE I DEZYNFEKCJA UKŁADU KLIMATYZACJI FORD
 • Promocja kończy się: 31.08.2023

  SERWIS

  Moc hamowania, na której możesz polegać

  Moc hamowania, na której możesz polegać
 • Promocja kończy się: 30.06.2023

  SERWIS

  Rekomendowane ceny przeglądów okresowych dla pojazdów do 4 lat

  Rekomendowane ceny przeglądów okresowych dla pojazdów do 4 lat
 • Pokaż najnowsze promocje FordStore Auto Nobile
Pokaż najnowsze promocje FordStore Auto Nobile

Aktualności i wydarzenia

Pokaż najnowsze aktualności od FordStore Auto NobileOpinie