Łączność na najwyższym poziomie - SYNC 4A

10.06.2021

W nowym Fordzie Mustangu Mach-E debiutuje kolejna generacja systemu informacyjno-rozrywkowego SYNC – 4A. Oferuje ona wiele nowości, między innymi lepsze planowanie tras czy wyższy stopień personalizacji, który umożliwia m.in. zdalną konfigurację pojazdu prosto z domu.


Wielkość to nie wszystko

15,5-calowy ekran dotykowy Full HD zachwyca rozmiarem, ale tak naprawdę liczą się dodatkowe funkcjonalności. Pomimo swojej wielkości, interfejs został skonstruowany tak, aby być jak najbardziej przyjaznym dla użytkownika. Najważniejsze funkcje zostały rozmieszczone w uporządkowany sposób, aby nie przeszkadzać kierowcy w podróży, zaś sam system jest dwa razy wydajniejszy i przetwarza dane dwa razy szybciej niż jego poprzednia generacja.

System SYNC 4A dysponuje dużymi, wyraźnie narysowanymi i zróżnicowanymi kolorystycznie przyciskami. Inteligentnie dzielony ekran umożliwia zarządzanie kilkoma funkcjami jednocześnie. Nawet, jeśli na ekranie znajdzie się więcej opcji, a przyciski ulegną zmniejszeniu, nadal są one bardziej czytelne niż te, które można znaleźć w większości innych systemów informacyjno-rozrywkowych.

Funkcjonalności systemu dopełnia umieszczenie ekranu w widocznym i łatwo dostępnym miejscu, a także  szybka reakcja na dotyk. Ekran jest duży, ale jego konstrukcja i układ sprawiają, że szybko znajdziemy interesujące nas informacje. Biorąc pod uwagę, że kierowcę od znalezienia interesującej funkcji dzielą jedno albo dwa kliknięcia, może on szybko i bezpiecznie ustawić interesujące go parametry. A tych w Mustangu Mach-E jest ponad 80.

Podkreśleniem funkcjonalności systemu jest także tradycyjne pokrętło sterujące poziomem głośności. Wszystko po to, aby móc maksymalnie skupić się na drodze – jednocześnie jadąc we w pełni komfortowych warunkach.


SYNC 4A z bezprzewodową aktualizacją i inteligentnym dostosowaniem się do potrzeb kierowcy

Jedną z najważniejszych funkcji nowego systemu jest dopasowanie się do potrzeb kierowcy, które ma kilka aspektów. Przede wszystkim SYNC 4A uczy się preferencji kierowcy. Dzięki temu jest w stanie automatycznie dostosować wyświetlane treści i inteligentnie przedstawiać różne sugestie. Wszystko to za pomocą funkcji uczenia maszynowego, dzięki którym samochód uczy się rutynowych aktywności właściciela samochodu i dopasowuje do nich.

Co więcej, kierowcy mogą ustawić parametry swojego samochodu prosto z domu. Za pomocą swojego smartfona tworzą profil, w którym zapisują najważniejsze dla siebie lokalizacje czy ulubione ustawienia. Można w ten sposób również spersonalizować parametry jazdy czy kolory oświetlenia wnętrza. Funkcja ta pozwala na skonfigurowanie swojego pojazdu jeszcze przed jego odbiorem z salonu. Kierowcy po odebraniu pojazdu mogą więc sparować telefon z samochodem i od razu wyruszyć w trasę.

SYNC 4A na bieżąco aktualizuje się za pośrednictwem chmury, co oznacza zawsze aktualne dane. Funkcja jest oczywiście szczególnie przydatna w przypadku map drogowych czy informacji o ruchu drogowym. Dzięki temu samochód jest w stanie lepiej planować trasy. Bierze przy tym uwagę także pozostały zasięg, pogodę oraz styl jazdy kierowcy, więc jest w stanie wybrać najlepszą drogę do celu. Co istotne, system Intelligent Range bierze pod uwagę nawet dane z innych pojazdów elektrycznych Forda, które pokonały już daną trasę.  Informacje o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym pochodzą z systemów TomTom, a za wyznaczanie tras odpowiedzialny jest Garmin – dwie globalne marki doskonale znane z najwyższej jakości usług.

Systemem SYNC 4A, poza ekranem dotykowym, można sterować także najbardziej zaawansowaną technologią rozpoznawania mowy. Dzięki stałej łączności z chmurą, system nieustannie rozwija swój słownik zwrotów i pojedynczych wyrazów. Pozwala to na wydawanie bardziej intuicyjnych, naturalnych, poleceń głosowych podczas sterowania systemem audio, wykonywania czy odbierania połączeń telefonicznych.

Najnowsza wersja systemu SYNC póki co jest dostępna tylko we w pełni elektrycznym Mustangu Mach-E. System ten jest kompatybilny z Apple CarPlay i Android Auto.

Skontaktuj się z namiSprawdź Ford TechnologieAktualności i wydarzenia

Promocje

 • Promocja kończy się: 30.06.2023

  Ford Mustang Mach-E

  Ford Mustang Mach-E
 • Promocja kończy się: 30.06.2023

  NOWE SAMOCHODY

  Ford Puma

  Ford Puma
 • Promocja kończy się: 30.06.2023

  NOWE SAMOCHODY

  Ford Kuga

  Ford Kuga
 • Promocja kończy się: 30.06.2023

  SERWIS

  SPRAWDZENIE I DEZYNFEKCJA UKŁADU KLIMATYZACJI FORD

  SPRAWDZENIE I DEZYNFEKCJA UKŁADU KLIMATYZACJI FORD
 • Promocja kończy się: 31.08.2023

  SERWIS

  Moc hamowania, na której możesz polegać

  Moc hamowania, na której możesz polegać
 • Promocja kończy się: 30.06.2023

  SERWIS

  Rekomendowane ceny przeglądów okresowych dla pojazdów do 4 lat

  Rekomendowane ceny przeglądów okresowych dla pojazdów do 4 lat
 • Pokaż najnowsze promocje FordStore Auto Nobile
Pokaż najnowsze promocje FordStore Auto Nobile

Aktualności i wydarzenia

Pokaż najnowsze aktualności od FordStore Auto NobileOpinie